1 Gün

PAMUKKALE – TRAVERTENLER – HİERAPOLİS ANTİK KENTİ – KIZILSU – DİDİM

01:00 Bursa Atatürk Stadyumu C Kapısından,

01:30 FSM Bulvarı Akuğur Market önünden hareketle; gece yolculuğumuz başlayacak. Denizli’nin Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan büyüleyici beyaz travertenleri ve eski insanların bu suyun sağlık getirdiğini öğrenerek kutsal ilan ettikleri ve çevresine yerleşim kurdukları Pamukkale’ye varışı takiben, kahvaltı molası verilecektir. Mola sonrası Pamukkale’ye hareket edilecektir.

Pamukkale’de Hierapolis Antik Kenti (Nekropol, Domitian Kapısı, Sütunlu Cadde, Karbondioksit Havuzu, Cin Deliği, Tiyatro)  Travertenler, Karahayıt Köyü, Kızılsu, Pamukkale Köyü gezilerimizin ardından Dünyaca ünlü Denizli tekstil atölyeleri ve Deri mağazaları gezimiz sonrasında Didim’e hareket ediyoruz.

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Didim’deki otelimizde yapılacaktır. 4**** Yıldızlı Yarım Pansiyon otelde konaklanılacaktır.

  1. Gün

DİDİM –APOLLON TAPINAĞI – MİLET – ŞİRİNCE – KUŞADASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Didim denilince ilk akla gelen ve antik dünyanın en büyük üçüncü tapınağı olan Apollon Tapınağı gezilecektir. Didim dönüşünde Ege bölgesinde ki en önemli liman kentlerinden biri olan, Izgara planlı bir şekilde inşa edilmiş Milet Antik Kentini gezilecektir. Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, Şirince’ye hareket edilecektir. Ege’nin bu gizli kalmış hazinesini gezdikten sonra Selçuk’a geçerek burada Selçuk Şehir Turu Ayasuluk Kalesi ve Tepesini panaromik gördükten sonra, otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Kuşadası’ndaki otelimizde yapılacaktır. 5***** Yarım pansiyon Otelde konaklanılacaktır.

  1. Gün

EFES ANTİK KENTİ – MERYEMANA EVİ – YEDİ UYURLAR – BURSA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra,) EfesAntik Kenti gezimizin ardından Hıristiyan inanışına göre Meryem ananın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hıristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezisini yapıyoruz. Kuran-ı Kerim ve İncil’de adları geçen Eshab-ül Kehf ( 7 Uyurlar) geziyoruz, Gezi sonrası Hitit Restoran’da alacağımız öğle yemeği sonrası Bursa’ya doğru yola koyuluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks otobüslerle ulaşım
* Müsaitlik doğrultusunda belirlenecek otelde Yarım Pansiyon Konaklama ( 1 Akşam Yemeği- 1 Sabah Kahvaltısı)
* Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
* BGU Tur otobüs içi ikramları,
* 1618 sayılı Kanuna Gore Zorunlu Seyahat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* 3 Öğle yemeği,
* Dönüş Akşam Yemeği

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze ve Ören Yeri Giriş ücretleri.

Çok yakında..